Związkowcy ze szpitala kontratakują

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Jakub Roszkowski

Związkowcy ze szpitala kontratakują

Jakub Roszkowski

Inspekcja pracy kontrolowała szpital w Białogardzie. Związkowcy idą za ciosem

W poniedziałek został udostępniony pełny raport z kontroli, jaką przeprowadziła Państwowa Inspekcja Pracy w czterech szpitalach zarządzanych przez spółkę Centrum Dializa, w tym także w szpitalu w Białogardzie. Liczy, wraz z załącznikami, aż 280 stron. Zarzutów jest sporo, inspekcja skierowała kilka wniosków do prokuratury z informacją o możliwości popełnienia przestępstwa przez spółkę CD. Ale związki zawodowe, przede wszystkim „Solidarność”, po przeanalizowaniu całości dokumentu, także złożyły do prokuratury swoje wnioski.

- Nie mamy wątpliwości, po przeczytaniu tego raportu, że spółka, a w szczególności jej prezes, naruszyli co najmniej kilka przepisów ustawy o związkach zawodowych - komentuje Wiesław Haik, szef Solidarności w białogardzkiej lecznicy.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, z wypunktowanymi wszystkimi przepisami, które - według związkowców - zostały złamane przez nowego pracodawcę, trafiło do Prokuratury Rejonowej w Sosnowcu. Dlaczego tam? Ponieważ spółka Centrum Dializa ma właśnie na Śląsku swoją siedzibę. Zarządza czterema szpitalami, oprócz białogardzkiego także szpitalem w Opatowe, w Łasku i w Pszczynie. Łącznie zatrudnia ponad 800 osób.

Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie pogody, wakacji i biznesu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.