Zostawiają tu grzechy z całego świata [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Piotr Drabik

Zostawiają tu grzechy z całego świata [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piotr Drabik

Strefy Pojednania. - Tutaj dokonują się największe cuda - przekonują organizatorzy spotkania młodych z papieżem, mówiąc o otwartych we wtorek Strefach Pojednania, które czekają na wiernych w parku Jordana, Łagiewnikach i Bazylice Mariackiej.

- Pielgrzymi z całego świata przychodzą tutaj, aby się wyspowiadać - podkreśla Paula Całusińska z organizacji Skauci Europy. Dziewczyna wraz z rówieśnikami z wielu krajów Starego Kontynentu pełni dyżury przy wejściu do specjalnej strefy obok krakowskich Błoń.

WIDEO: Paula Całusińska ze Skautów Europy opowiada o Strefie Pojednania w Parku Jordana

Autor: Piotr Drabik

Wszyscy chętni mogą tutaj pojednać się z Bogiem w jednym z 50 konfesjonałów, w których na wiernych będą czekać kapłani mówiący w 30 językach. Poza konfesjonałami w parku Jordana znajduje się również namiot adoracji, w którym przez cały czas wystawiony jest Najświętszy Sakrament.

- Na razie chętnych do spowiedzi w języku polskim było niewielu - relacjonuje ks. Grzegorz Medoń, który jest jednym z kilkudziesięciu księży spowiadających uczestników ŚDM. Dostępu do parku Jordana pilnują z każdej strony patrole policji, które sprawdzają dokładnie każdą osobę tam wchodzącą.

We wtorek Strefa Pojednania została również otwarta przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (50 konfesjonałów) oraz wewnątrz Bazyliki Mariackiej. Tam przygotowano sześć dodatkowych konfesjonałów.

Piotr Drabik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.