Rajmund Wełnic

Żółty pył na jeziorze Trzesiecko. Służby ochrony środowiska uspokajają

Taki widok w ostatnich dniach ujrzeli na jeziorze mieszkańcy Fot. archiwum Taki widok w ostatnich dniach ujrzeli na jeziorze mieszkańcy
Rajmund Wełnic

Mieszkańców Szczecinka zaniepokoił widok żółtawych drobin na zamarzniętej tafli jeziora. Służby ochrony środowiska uspokajają.

We wtorek nad ranem zamarzniętą część jeziora Trzesiecko w Szczecinku przykrył śnieg, a wraz z lodem żółto-brązowy pył leżący na lodzie od kilku dni. Najwięcej było go w rejonie parku na wysokości ulicy Mickiewicza - między stadionem a hangarem stateczków. Na pierwszy rzut oka trudno było zidentyfikować tę substancję, więc zaniepokojeni mieszkańcy alarmowali referat bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w szczecineckim ratuszu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.