Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Spore przetasowania w czołówce

Czytaj dalej
wal

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Spore przetasowania w czołówce

wal

Małgorzata Kuklińska przebojem wdarła się na fotel lidera w Działalności społecznej i charytatywna. W pozostałych kategoriach (Biznes, Nauka, Kultura oraz Polityka, Samorządność i działalność lokalna) też są przetasowania w czołówce

W wielkim plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019, który w województwie podlaskim prowadzą „Kurier Poranny” i „Gazeta Współczesna”, zaszczytne tytuły zostaną przyznane głosami mieszkańców naszego regionu. To najlepsza okazja, aby docenić osoby, które w poprzednim roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, wyróżniły się dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągały sukcesy, pomagały innym, wykazały się kreatywnością i talentem.

Głosuj tutaj

Gorąco w Polityce

Po ponad dwóch tygodniach od rozpoczęcia głosowania mamy coraz większe przetasowania w czołówce jeśli chodzi o liczbę głosów. Zamienili się lider w kategorii Biznes, Działalność społeczność i charytatywna oraz Nauka. Bez zmian w Kulturze oraz w Polityce, Samorządności i działalności lokalnej. W tej ostatniej, tak jak przed tygodniem, najwięcej głosów ze wszystkich nominowanych ma radny wojewódzki Paweł Wnukowski. Ale mocno po piętach depcze mu Adrian Łuckiewicz, burmistrz Wasilkowa.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Spore przetasowania w czołówce
Archiwum własne Adrian Łuckiewicz, powiat białostocki, (wicelider kategorii Polityka). Został nominowany za pracę na rzecz rozwoju Wasilkowa, m.in. za wprowadzenie Karty Wasilkowianina

- Jestem pozytywnie zaskoczony tym, że zostałem nominowany - przyznaje. - Tym bardziej, że upłynął dopiero pierwszy rok mojej kadencji. Myślę, że mieszkańcy docenili ciężko pracę w ciągu tych dwunastu miesięcy. Przede wszystkim Kartę Wasilkowianina. Z jednej strony nominacja w plebiscycie to na pewno nobilitacja, a z drugiej motywuje do jeszcze większego wysiłku na rzecz społeczności lokalnej.

Awans wiolonczelistki

W kategorii Kultura na fotelu lidera od początku głosowania zasiada Karolina Derpieńska. To białostocka influencerka.
Z kolei na fotel wicelidera wskoczyła Zuzanna Sosnowska.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Spore przetasowania w czołówce
Archiwum własne Zuzanna Sosnowska (drugie miejsce w kategorii Kultura). Nominowana za zdobycie m.in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kameralistycznym „Salieri-Zinetti“ w Weronie

- Jestem zaskoczona, że znajduje się w gronie liderów - przyznaje wiolonczelistka. - Tym bardziej, że muzyka klasyczna nie jest w masowym odbiorze czołową dziedziną kultury.

Białostoczanka aktualnie studiuje w Madrycie i koncertuje w całej Europie, Kanadzie, Afryce. W listopadzie występowała razem z podlaskim filharmonikami, a z filharmonią narodową podczas koncertu sylwestrowego transmitowanym przez TVP Kultura.

- Moim ulubionym kompozytorem jest Johannes Brahms - zdradza Zuzanna Sosnowska.

Jak głosować

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu będzie trwało do wtorku, 11 lutego 2020 r. do godz. 20. Głosować można na dwa sposoby: wysyłając SMS pod numer 72355 (koszt 2, 46 zł z VAT ) lub poprzez KLIK. Szczegóły na stronie internetowej plebiscytu (tam też są prefiksy SMS-owe uczestników).

Biznes lokalnym smakiem kuszący

W kategorii Biznes, w porównaniu do poprzedniego tygodnia, lider i wicelider zamienili się miejscami. Obecnie na czele rankingu jest Janusz Kulesza, prezes PSS Społem Białystok Jego sylwetkę prezentowaliśmy tydzień temu). Na drugie miejsce spadł Grzegorz Kapica, właściciel marki Fat-design.

Na najniższym podium wskoczyła Agnieszka Balińska, właścicielka Folwarku Księżnej Anny.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Spore przetasowania w czołówce
Archiwum własne Agnieszka Balińska (trzecie miejsce w kategorii Biznes), właścicielka Folwarku Księżnej Anny. Nominowana za rozsławienie regionalnej kuchni i tradycji regionu

- Jest mi niezmiernie miło, że znajduje się w pierwszej trójce - mówi siemiatyczanka. - Promowanie podlaskiej kuchni i tradycji sprawia mi niezwykłą przyjemność.

Przyznaje, ze w jej biznesie liczy się dobry produkt, jakoś, wiedza, doświadczenie, dążenie do celu, a to przekłada się na zadowolonych gości.

- Lubimy się bawić lokalnymi smakołykami i dlatego współpracujemy z rzemieślnikami i producentami z naszego terenu - mówi Agnieszka Balińska.

Zarazem tłumaczy, że w swej działalności próbuje łamać stereotypy związane z podlaską kuchnią.

- Ogólnie kojarzy się ona z ciężką kuchnią. A przecież można bardzo fajnie podać babkę ziemniaczaną i nie czuć się ciężko wychodząc z restauracji - tłumaczy Agnieszka Balińska.

Społeczniczka z Augustowa

Przetasowania nastąpiły też w kategorii Działalność społeczna i charytatywna. Jej liderem została Małgorzata Kuklińska, Inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Augustowie.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Spore przetasowania w czołówce
Archiwum własne Małgorzata Kuklińska (liderka kategorii Działalność społeczna i charytatywna). Nominowana za to, że opiekuje się zwierzętami, ma wielkie serce do tego, co robi.

- Bardzo szybko i łatwo nawiązuje wspólny język z milusińskimi. Dzięki Gosi i jej ciężkiej pracy, wiele bezdomniaków trafiło do domków przepełnionych miłością do zwierząt - czytamy w uzasadnieniu nominacji.

Tercet naukowy, czyli kwintet

Zmiana nastąpiła też w kategorii Nauka. Jej liderami zostali dr Paweł Grabala i dr Tomasz Guszczyn oraz dr Krzysztof Matuk. Dwaj pierwsi to ortopedzi z Dziecięcego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Jako pierwsi w Polsce przeprowadzili w marcu 2019 roku operację skoliozy idiopatycznej nowatorską metodą. Z kolei Krzysztof Matuk to właściciel firmy Imago, które opracowała ona „EyeFace”, czyli interfejs użytkownika dla osób niepełnosprawnych.

Na drugim w plebiscycie była prof. Bożena Łozowicka (ekspert od bezpieczeństwa żywności), a na trzecim prof. Maria Borawska, z Zakładu Bromatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Zobacz, kto został liderem walki o tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Spore przetasowania w czołówce
Archiwum własne Prof. Maria Borawska, pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (trzecie miejsce w kategorii Nauka). Nominowana za działalność popularyzatorską w dziedzinie nauki o żywieniu człowieka

Została nominowana za działalność popularyzatorską w dziedzinie nauki o żywieniu człowieka, za którą otrzymała nagrodę im. Profesora Aleksandra Szczygła. Jej głównym osiągnięciem w ostatnim czasie jest opracowanie preparatu hamującego rozwój glejaków - najbardziej agresywnej formy nowotworów mózgu. Jego formuła została zakupiona od Uniwersytetu Medycznego przez białostocką firmę i jest już dostępna na rynku jako suplement diety.

W pierwszych czterech kategoriach naszego plebiscytu nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz w każdym powiecie województwa podlaskiego. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2019 w mieście lub powiecie, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Województwa Podlaskiego 2019.

Ważne daty

W kategorii Nauka głosowanie od początku prowadzone jest w jednym etapie w skali całego województwa.
Głosowanie na etapie wojewódzkim rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego, rozpocznie się ogólnopolskich finał. Zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.

Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju.

wal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.