Piotr Polechoński

Zmienia się wnętrze koszalińskiej katedry. To już będzie zupełnie inna świątynia

Prace m.in. trwają w nawie głównej. Praktycznie na całej jej powierzchni została już zdjęta stara posadzka. Udało się tym samym odsłonić pierwotne fundamenty, Fot. Radosław Brzostek Prace m.in. trwają w nawie głównej. Praktycznie na całej jej powierzchni została już zdjęta stara posadzka. Udało się tym samym odsłonić pierwotne fundamenty, na których stanęła świątynia
Piotr Polechoński

Trwa gruntowny remont w koszalińskiej katedrze. Wnętrze kościoła przypomina dziś jeden wielki wykop, ale wkrótce to się zmieni. Wierni wrócą w listopadzie do mocno zmienionej w świątyni.

Remont najważniejszej koszalińskiej świątyni trwa już od kilku miesięcy. Na czas jego trwania kościół jest wyłączony z użytku, a wierni korzystają z pobliskiego kościoła pw. świętego Józefa.

W katedrze, za 3,5 miliona złotych - niemal 3 mln to unijne dofinansowanie, dorzuciło się też miasto kwotą 300 tys.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.