Joanna Krężelewska

Złotówki na imprezy "Start-Up Kultura”

W ubiegłym roku do konkursu inicjatyw obywatelskich „Start-Up Kultura” zgłoszono 16 projektów. Sześć z nich otrzymało dofinansowanie - w tym Targ śniadaniowy W ubiegłym roku do konkursu inicjatyw obywatelskich „Start-Up Kultura” zgłoszono 16 projektów. Sześć z nich otrzymało dofinansowanie - w tym Targ śniadaniowy na Ulicy Smaków
Joanna Krężelewska

Jest więcej czasu na zgłoszenia do konkursu „Start-Up Kultura”!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy mają pomysł na imprezę, ale brakuje im pieniedzy na wcielenie go w życie. Centrum Kultury 105 o miesiąc przedłużyło czas na zgłoszenia do drugiej edycji mikrobudżetu obywatelskiego „Start-Up Kultura”, konkursu na projekt wydarzenia kulturalnego. - To odpowiedź na prośbę ze strony mieszkańców. Tym samym na wnioski czekamy do końca kwietnia - potwierdza Monika Modła, zastępca dyrektora CK105 w Koszalinie.

Zasady są proste. Ze strony ck105.koszalin.pl trzeba pobrać kartę zgłoszeniową (tam też znaleźć można szczegółowy regulamin konkursu) i opisać cel i założenia imprezy, którą chcemy zorganizować.

- Centrum Kultury 105 sfinansuje koszty realizacji wydarzenia w wysokości do 2 tysięcy złotych - informuje Monika Modła, zastępca dyrektora CK105. - Pula finansowa, jaką dysponujemy na realizację projektów w ramach konkursu inicjatyw lokalnych, to łącznie 20 tys. złotych.

Dwa tysiące można otrzymać w gotówce, ale Centrum Kultury zapewnia też wsparcie niefinansowe, które znacznie może obniżyć koszt realizacji danego wydarzenia. - Pomysłodawcom imprez oferujemy też wsparcie techniczne i wszystko, czym dysponuje CK, czyli m.in. nagłośnienie, oświetlenie, salę klubową i widowiskową - wylicza Monika Modła.

Imprezy mają odbywać się na terenie Koszalina, najlepiej, by skierowane były do jak największej liczby mieszkańców, nie mogą mieć charakteru inwestycyjnego i nie mogą być to wydarzenia cykliczne, objęte już budżetem np. miejskim.

Projekty muszą zostać zrealizowane do końca tego roku. Mogą je zgłaszać wyłącznie osoby pełnoletnie. Pomysły, tak jak w roku ubiegłym ocenią koszalińscy dziennikarze.

Wnioski można składać osobiście lub przesłać pocztą na adres Centrum Kultury 105 (ul. Zwycięstwa 105, 75-001 Koszalin), można też wysłać je mailem: [email protected].

Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.