Łukasz Koleśnik

Zimowe zdjęcia naszej artystki

Jedna z fotografii pani Krystyny Nawrockiej. Fot. CAK Zamek Krosno Odrzańskie Jedna z fotografii pani Krystyny Nawrockiej.
Łukasz Koleśnik

Centrum Artystyczno-Kulturalne Zamek w Krośnie Odrzańskim otwiera sezon artystyczny w galeriach wystawienniczych. Początek będzie bardzo... zimowy.

Ten rok rozpocznie się od wystawy w Galerii Horex. Tym razem na ścianach krośnieńskiej galerii handlowej zawisną prace Krystyny Nawrockiej, która od niedawna mieszka w Bielowie. Galeria będzie opowiadała o zimie i mrozie przez pryzmat sopli lodu. Uroczyste otwarcie wystawy „Mróz w kryształ lodu zapisany” odbędzie się 25 stycznia o godz. 18.00.

- Najcenniejsze są chwile radości, gdy biorę aparat do ręki. Moment kadrowania, naciśnięcie spustu, a później niecierpliwego oczekiwania na uzyskany efekt. To jest prawdziwa przyjemność, jaką czerpię z obcowania z fotografią - mówi Krystyna Nawrocka. - Naciskając spust migawki, wiem, że mogę zatrzymać chwilę na wieczność, która w innym wypadku odeszłaby na zawsze, a ja mogę do niej wrócić kiedykolwiek zechcę i nieważne, czy jest niezwykła, czy pospolita - podkreśla.'

Pani Krystyna w Bielowie koło Krosna Odrzańskiego przebywa od czterech lat. - Pierwszą moją wielką pasją jest pisanie wierszy, wydałam cztery tomiki wierszy. Drugim ulubionym zajęciem jest właśnie fotografia - mówi artystka, która miała kilka wystaw indywidualnych w Zielonej Górze.

Jedna z fotografii pani Krystyny Nawrockiej.
CAK Zamek Krosno Odrzańskie Jedna z fotografii pani Krystyny Nawrockiej.
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.