Zielone Czeki czekają na tegorocznych laureatów. Kto zdobędzie nagrody?

Czytaj dalej
Fot. mat. prasowe
Monika Krężel

Zielone Czeki czekają na tegorocznych laureatów. Kto zdobędzie nagrody?

Monika Krężel

Aż 43 zgłoszenia wpłynęły na jeden z najważniejszych i największych konkursów w woj. śląskim związanych z ochroną środowiska - Zielone Czeki. Kapituła Zielonych Czeków już wie, kto je zdobędzie, ale laureatów poznamy do końca grudnia.

Zielone Czeki, to jeden z najważniejszych i największych konkursów w województwie śląskim związany z ochroną środowiska. Nagrodami w konkursie są właśnie Zielone Czeki o wartości 10 tys. zł, statuetki i dyplomy honorowe. Co ciekawe, statuetki też już są gotowe, trafiły do WFOŚiGW w Katowicach prosto z odlewni.

W tej edycji konkursu będą przyznane nagrody w czterech kategoriach: Ekologiczna osobowość roku, Gmina przyjazna dla czystego powietrza, Inwestycja proekologiczna roku oraz Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej. Kapituła będzie miała też możliwość przyznania nagrody specjalnej.

Liczba kategorii, w porównaniu do ubiegłego roku, została zmniejszona z pięciu do czterech.

Warto też wiedzieć, że to druga edycja konkursu, w którym mogą brać udział już nie tylko osoby fizyczne, tak jak było to dotychczas. W ubiegłym roku konkurs doczekał się sporych zmian organizacyjnych.

Pierwsze Zielone Czeki z okazji Dnia Ziemi WFOŚiGW w Katowicach przyznał w 1994 roku. A nagrody zdobywali naukowcy, nauczyciele, dziennikarze, przedsiębiorcy, miasta i stowarzyszenia.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.