Joanna Krężelewska

Zbudowali boisko i wiatę, teraz stawiają świetlicę! Nie czekają, aż coś im spadnie z nieba

Domek ma 35 metrów kwadratowych powierzchni. Jest w nim jedna sala, zaplecze kuchenne i toaleta. - Prace zakończą się we wrześniu. Już szukamy źródeł Fot. Radosław Brzostek Domek ma 35 metrów kwadratowych powierzchni. Jest w nim jedna sala, zaplecze kuchenne i toaleta. - Prace zakończą się we wrześniu. Już szukamy źródeł finansowania wyposażenia - mówi sołtys Mokrego Daniel Kalicki
Joanna Krężelewska

Podobno najlepszy i jedyny właściwy czas na działanie jest... teraz. Jeśli do tych słów potrzebna byłaby ilustracja, najwłaściwszą można zrobić we wsi Mokre w gminie Sianów.

Choć mieszkańcy sołectwa Mokre to niewielka, bo licząca zaledwie 149 osób społeczność, robią rzeczy imponujące. Byli bohaterami naszej publikacji nieco ponad dwa lata temu. Pamiętacie? Chcieli mieć boisko, ale na zastrzyk dużej gotówki liczyć nie mogli. Podwinęli rękawy, sięgnęli po łopaty, grabie, zamówili ciężki sprzęt i... dziś mają boisko, które tętni życiem. Tu właśnie, po raz pierwszy w historii gminy, odbyła się w ubiegłym roku impreza dożynkowa.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.