Marzena Sutryk

Zaraz po świętach rozpocznie się nabór do koszalińskich żłobków, przedszkoli i podstawówek

- W przedszkolach dla nikogo nie zabraknie miejsc, jak trzeba będzie to wykupimy też usługi w prywatnych placówkach - zapewniają władze miasta. Fot. FOT. RADEK KOLEŚNIK - W przedszkolach dla nikogo nie zabraknie miejsc, jak trzeba będzie to wykupimy też usługi w prywatnych placówkach - zapewniają władze miasta.
Marzena Sutryk

Nabór do żłobków, przedszkoli i podstawówek startuje 3 kwietnia. Około tysiąca nowych dzieci zostanie przyjętych do publicznych przedszkoli i ok. 300 - do żłobków.

- W koszalińskich oddziałach Żłobka Miejskiego jest łącznie 440 miejsc, do tego w żłobkach niepublicznych (które miasto dotuje - dop. red.) jest ponad 700 miejsc. Razem daje to 1.160 miejsc w żłobkach. Z nowymi miejscami, które powstają w dawnej szkole przy ul. Spasowskiego, tych miejsc będzie o 100 więcej, a więc razem 1.260. W naszym regionie północno-zachodnim jesteśmy pod tym względem liderem - mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.