Zapasy: Medale młodziczek i festiwal w Karlinie

Medaliści turnieju w Karlinie z trenerem Jusupem Abdusałomowem i wicemistrzem Europy z 2013 r. Kamilem Skaskiewiczem (w czarnym dresie) Fot. archiwum/MLUKS Karlino Medaliści turnieju w Karlinie z trenerem Jusupem Abdusałomowem i wicemistrzem Europy z 2013 r. Kamilem Skaskiewiczem (w czarnym dresie)

Sporo działo się ostatnio na zapaśniczych matach. W Dzierżoniowie o medale mistrzostw Polski walczyły młodziczki, czyli zapaśniczki w wieku do 14 lat. Zawodniczki z klubów naszego regionu wróciły z tych zawodów z trzema medalami.

Dwa z nich wywalczyły zawodniczki rywalizujące w wadze do 50 kg. Wicemistrzynią kraju została Martyna Łusz-czyńska z ZKS Koszalin. To pierwszy w jej sportowej przygodzie medal wywalczony na imprezie tej rangi. Podopieczna trenera Dawida Kreta w drodze do finału wygrała cztery walki, a w starciu o złoto ulegając bardziej doświadczonej Wanesie Kani (Piast Wola).