Zaglądamy do kieszeni parlamentarzystów

Czytaj dalej
Fot. archiwum polskapress
Marzena Sutryk

Zaglądamy do kieszeni parlamentarzystów

Marzena Sutryk

Kancelaria Sejmu opublikowała wczoraj oświadczenia majątkowe posłów.

Posłowie i senatorowie, podobnie jak samorządowcy, są zobligowani do składania każdego roku oświadczeń majątkowych za miniony rok. Termin minął miesiąc temu, ale dopiero teraz obie kancelarie opublikowały na swoich stronach dane o majątkach parlamentarzystów.

Oczywiście zajrzeliśmy do oświadczeń reprezentantów naszego regionu w Sejmie i Senacie.

Spośród posłów rządzącej partii PiS: Małgorzata Golińska - podaje m. in., że ma dom i trzy mieszkania (z tym, że jest ich właścicielką w części ułamkowej). Paweł Szefernaker (początkujący w Sejmie podobnie, jak Małgorzata Golińska) podał jedynie, że zaoszczędził ok. 40 tys. złotych. Stefan Strzałkowski zdołał o wiele więcej zaoszczędzić - wpisał, że na koncie ma ok. 330 tys. złotych. Ma też dom i dwa samochody.

Spośród posłów PO - Stanisław Gawłowski podał, że udało mu się odłożyć 300 tys. złotych - tyle miał na koncie na koniec 2016 roku, do tego 5 tys. euro i 5 tys. dolarów. Ma też dom i dwa mieszkania, samochód oraz łódź motorową. Natomiast Marek Hok, który prowadzi też prywatną praktykę lekarską, zgromadził na koncie 50 tys. zł, do tego podaje, że ma nieruchomość 1.260 m kw. i dwa samochody.

Radosław Lubczyk, poseł z Nowoczesnej ze Szczecinka, także prowadzi indywidualną praktykę lekarską. Zaoszczędził w złotówkach tyle samo, co Marek Hok, czyli 50 tys. złotych. Do tego podaje jeszcze, że ma 5 tys. euro na koncie i skrupulatnie dodaje, że miał na koniec roku... 180 dolarów. Ma też mieszkanie i dwie inne nieruchomości (ok. 90 i 14 m kw.), dwa auta i motocykl.

Stefan Romecki (Kukiz’15), to kolejna obok Radosława Lubczyka i młodych posłów PiS, nowa twarz w ławach parlamentarnych. Odłożył na koniec roku ok. 25 tys. złotych. Podaje, że ma mieszkanie.

Senator PO Grażyna Anna Sztark wpisała ponad 180 tys. zł oszczędności oraz dwa mieszkania. Senator PO Piotr Zientarski zaoszczędził najwięcej ze wszystkich naszych posłów, bo 550 tys. złotych. Ma też papiery wartościowe na ok. 100 tys. złotych, dom i ułamkowy udział w mieszkaniu oraz samochód.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.