Jacek Wójcik

Zaczynają od podstaw

UKS Victoria SP2 Sianów - z zaplecza ekstraklasy do III ligi Fot. archiwum UKS Victoria SP2 Sianów - z zaplecza ekstraklasy do III ligi
Jacek Wójcik

UKS Victoria SP2 Sianów - z zaplecza ekstraklasy do III ligi

Od wysokiej porażki 0:6 z Pomorzaninem Nowogard na swoim boisku rozpoczęły rywalizację w III lidze piłkarki Victorii SP2 Sianów. W inauguracyjnym meczu zespół zagrał praktycznie w nowym składzie. W wyjściowej jedenastce nie było ani jednej z piłkarek, które w zeszłym sezonie występowały w podstawowym składzie w I lidze.

Po awansie do I ligi w 2015 r., przygoda sianowianek z tym poziomem rozgrywkowym trwała zaledwie przez rok. Po obiecującym początku sezonu zespół przegrywał mecz za meczem i nie dał rady utrzymać się na zapleczu ekstraklasy. Po spadku prezes Victorii i zarazem trener zespołu, Jędrzej Bielecki, zdecydował się na radykalne odmłodzenie drużyny i w związku z tym na grę w sezonie 2016/17 nie na szczeblu II ligi, ale o klasę niżej.

- Większość dziewczyn jest bardzo młoda i niedoświadczona, ale już potrafiąca grać w piłkę. Wiele z nich może w przyszłości zostać dobrymi piłkarkami. Trzeba tylko dać im trochę czasu - uważa J. Bielecki. Jego zdaniem odmłodzenie było konieczne. - Wiele ze starszych zawodniczek nie przykładało się do treningów, opuszczały wiele zajęć oraz nie prowadziły sportowego trybu życia. U nas na to nie było zgody. Owszem one umiały grać w piłkę, ale tylko do przerwy. Po przerwie wychodziły braki kondycyjne i przegrywaliśmy spotkania. Ze względu na bardzo słabą frekwencję nie mogliśmy też odpowiednio przygotować zespołu kondycyjnie i taktycznie. Trzeba było to przerwać i stąd decyzja o odmłodzeniu zespołu - wyjaśnia.

Z dotychczasowej kadry pozostały tylko Malwina Grzelak, Klaudia Saganowska, Paulina Trzeciak i Nikola Wodarczyk. Na dwie ostatnie nie można na razie liczyć. Wodarczyk uległa poważnej kontuzji podczas meczu sparingowego z Olimpem Gościno, a Trzeciak nabawiła się urazu w sparingu z AP Kotwica Kołobrzeg.

W kadrze zespołu obok wymienionych są także: Alicja Wojciechowska, Katarzyna Pietras (wróciła po dłuższej przerwie), Dagmara Petrus, Wiktoria Tomaszewska, Karolina Kawałek, Karolina Bryda, Marta Haczy-kowska, Oktawia Kaszewska, Wiktoria Kaszyńska, Klaudia Konopacka, Kinga Strzelecka, Wiktoria Babirecka, Joanna Próchnicka, Monika Żak-Kwaśniewska, Sylwia Hymer. Trenerami pozostają J. Bielecki i Marian Kuna, a kierownikiem Jacenty Życiński.

Losy dotychczasowych zawodniczek Victorii potoczyły się różnie. Np. środkowa obrończyni Karolina Struszczyk przeszła do pierwszoligowego zespołu KP Błękitne Stargard. Z kolei 25-letnia defensorka Agnieszka Pencherkiewicz, która na koncie ma występy w ekstraklasie (Unia Racibórz, KKP Bydgoszcz) przeniosła się do... trzecioligowej Gwiazdy Kania Toruń. Obie są wychowankami Victorii.

Następny mecz sianowianki rozegrają w sobotę w Szczecinie z rezerwami Olimpii Szczecin.

Jacek Wójcik

W dziale sportowym Głosu Koszalińskiego pracuję od prawie 30. lat. Od ponad dziesięciu także z aparatem fotograficznym w ręku. 


 


Sport w wydaniu lokalnym to bez cienia wątpliwości jedna z moich pasji. Nie tylko te najpopularniejsze dyscypliny, jak piłka nożna czy koszykówka. Lekkoatletyka, kolarstwo, snooker - to dyscypliny które mogą oglądać godzinami. 


 


Wolny czas lubię spędzić z książką (szerokie spektrum - historyczne, fantastyka, biografie, kryminał też), przy ciekawym filmie/serialu albo w wirtualnym świecie gier komputerowych. Muzyka - elektroniczna (na czele z nieodżałowanym Vangelisem), filmowa (z równie nieodżałowanym Ennio Morricone), rock (tak do końca lat 80.). Urlop najlepiej w miejscu, w którym nigdy wcześniej nie byłem  

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.