Rajmund Wełnic

Za wywóz odpadów jak za wodę. Tyle zapłacą za śmieci w Szczecinku

W przyszłym tygodniu na sesji Rady Miasta rozstrzygnie się, czy w Szczecinku zostanie zmieniony sposób opłat za wywóz śmieci. Mają być powiązane ze zużyciem Fot. Rajmund Wełnic W przyszłym tygodniu na sesji Rady Miasta rozstrzygnie się, czy w Szczecinku zostanie zmieniony sposób opłat za wywóz śmieci. Mają być powiązane ze zużyciem wody
Rajmund Wełnic

W ratuszu ustalono już stawkę opłaty za wywóz śmieci, którą wkrótce przyjdzie zapłacić mieszkańcom. Zmiana jest rewolucyjna.

5,8 złotych za metr sześcienny wody zużytej do celów bytowych - tyle najpewniej wyniesie za kilka tygodni stawka opłaty za wywóz śmieci w Szczecinku. Jak już informowaliśmy, w ratuszu trwały prace nad projektem uchwały zasadniczo zmieniającej zasady płacenia za wywóz odpadów komunalnych. Będzie ono powiązane z ilością zużytej wody, a nie - jak do tej pory - naliczane od każdej osoby w gospodarstwie domowym.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.