qba

Wyprzedaże samochodów, czyli nowy w starej cenie

Wyprzedaże samochodów, czyli nowy w starej cenie
qba

Rozpoczęły się już wyprzedaże aut z rocznika 2018. Wydaje się, że to nie lada okazja dla tych, którzy chcą wymienić swój samochód na nowy. Sprawdzamy jednak, czy to rzeczywiście jest opłacalne.

Jeśli mamy grudzień, to jest niemal pewne, że w salonie samochodowym natkniemy się już na wyprzedaże aut z kończącego się roku. Dociekliwi kierowcy zadają więc sobie co roku to samo pytanie: Dlaczego firmom motoryzacyjnym tak bardzo zależy na „pozbyciu” się tych wszystkich aut?

Odpowiedź jest prosta. Za chwilę rozpocznie się nowa produkcja, auta będą już miały nowe tabliczki z nową datą. Samochodów z datą z roku poprzedniego trzeba więc się zwyczajnie pozbyć. Bo - tak czy owak – i tak będą musiały być tańsze niż te z następnego roku. Ale, by nie robić zbyt dużego zamieszania, by na placach manewrowych tych aut stało jak najmniej, firmy wolą ogłosić wyprzedaż rocznika już pod koniec roku.

Owszem, teoretycznie w ciągu jednego dnia, a właściwie nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, takie auta tracą na wartości. I ta utracona wartość samochodu to właśnie ten rabat, który oferują sprzedawcy. Ale klient, kupując ten "roczny" samochód, tak naprawdę otrzymuje przecież auto zupełnie nowe, niewyeksploatowane, więc w perspektywie posiadania takiego samochodu przez 5 i więcej lat auto w zasadzie nie straci na wartości. Zresztą, podczas sprzedaży wystarczy napisać, że auto jest z grudnia, a już wygląda to zachęcająco.

Dodatkowym bonusem podczas wyprzedaży jest wyposażenie sprzedawanych aut. - Takie auto zazwyczaj jest bardzo dobrze doposażone, tymczasem jego cena wyprzedażowa jest zdecydowanie niższa, niż takiego samego modelu z rocznika wyżej – zauważa doradca klienta w salonie Renault Dubnicki w Koszalinie.

Decydując się na auto z poprzedniego rocznika dealerzy często kuszą atrakcyjnymi formami finansowania. Interesującą propozycją jest np. kredyt 50/50 - w dniu zakupu płacimy połowę, a za kolejne 12 miesięcy drugą połowę.
Czy należy się obawiać zakupu samochodu z poprzedniego rocznika? Większość modeli noworocznych nie będzie się znacząco różniła od poprzedniego roku, z wyjątkiem wielkich premier.

- Dla kogoś, kto chce zaoszczędzić, warto jest wybrać się w tym okresie do salonu i poznać ofertę wyprzedaży. Naprawdę warto - zachęca nasz rozmówca z Salonu Renault.

qba

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

43,50 87,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.