Marzena Sutryk

Wybory coraz bliżej. Kandydaci w Koszalinie mnożą hasła

- Chcemy otworzyć się na ościenne miejscowości i wprowadzić więcej połączeń - mówi Mariusz Krajczyński Fot. Radosław Brzostek - Chcemy otworzyć się na ościenne miejscowości i wprowadzić więcej połączeń - mówi Mariusz Krajczyński
Marzena Sutryk

Zrzeszeni wokół Stowarzyszenia Lepszy Koszalin oraz Paktu dla Koszalina mówią, że chcą poprawy organizacji komunikacji miejskiej. Ma być nowocześnie, a przy tym użytecznie dla mieszkańców.

- Komunikacja miejska to krwiobieg miasta. Musi być funkcjonalna i odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Obecna siatka komunikacji miejskiej w Koszalinie jest archaiczna i wymaga zmian - mówili na wczorajszej konferencji Mariusz Krajczyński, Jacek Wezgraj i Grzegorz Podławiak, którzy proponują zmiany w siatce połączeń.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

aa55

"- Przygotowaliśmy projekt nowej siatki komunikacji miejskiej w Koszalinie, która zakłada skrócenie tras, a co za tym idzie zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów. Nasz model opiera się na skoordynowaniu przesiadek linii dowozowych z osiedli oraz na dwóch liniach okrężnych okalających miasto, które będą kursować z atrakcyjną, a nie szczątkową jak obecna „12” częstotliwością."

Ta inicjatywa powinna zostać zrealizowana niezależnie od tego kto wygra wybory w Koszalinie. I to natychmiast, bez zbędnego ankietowania. A wszystko po to by nie czekać na autobus dłużej niż 15-20 minut. I po to by autobusem z punktu A do punktu B przejechać możliwie najkrótszą trasą. Wtedy i przesiadki będą miały sens bez dużej straty czasu na przystankach. Do tego, tak jak przed wielu, wielu laty, przydałby się centralny przystanek przy katedrze. W miejscu obecnego postoju taksówek.

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.