Wybiją wszystkie rytmy miłosierdzia

Czytaj dalej
Fot. Fot. Archiwum prywatne
Barbara Ciryt

Wybiją wszystkie rytmy miłosierdzia

Barbara Ciryt

Zielonki, Bibice. Pierwsi pielgrzymi z Bydgoszczy przybyli do gminy wczoraj. Kolejni przyjadą z Niemiec, Austrii, Kanady, USA, Włoch, siostry zakonne i seminarzyści z Chin studiujący we Włoszech i Polacy z Mazowsza i Poznania. Dla nich będzie przygotowany Festiwal Młodych.

W całej gminie Zielonki ma zostać przyjętych około 7 tys. pielgrzymów. Miejscowa młodzież przygotowuje się do występów, koncertów, pokazów.

Festiwal Młodych organizuje Centrum Kultury. Odbędzie się on 27 lipca o godz. 15 na boisku KS Bibiczanka. - Mamy nadzieje, że goszczący pielgrzymi zaszczycą nas swoją obecnością i będą się z nami bawić. Przygotowaliśmy koncert, warsztaty bębniarskie oraz czas na występy przyjezdnych grup pielgrzymich - informuje Anna Roj, koordynatorka Festiwalu Młodych w Bibicach.

Gminny Chór ŚDM (połączone chóry z gminy Zielonki) nagrał teledysk, w którym zaprasza na festiwal hymnem „Błogosławieni Miłosierni”. Zaprezentują się m.in.: chóry Fermata, i Psallite Deo, orkiestra dęte z Zielonek, Woli Zachariaszowskiej, „Przyjaciele” z Korzkwi, wokaliści z CK oraz grupy folklorystyczne. Na koniec będzie koncert „Dotknij miłosierdzia” w wykonaniu Chóru ŚDM i orkiestry z Korzkwi. Wykonany zostanie też „Rytm Serca” na wielkim bębnie, przygotowanym przez Andrzeja Kozackiego z fundacji Archezja.

Barbara Ciryt

Reporterka, dziennikarka "Dziennika Polskiego" od 2010 roku. Zajmuję się tematyką społeczną i samorządową w gminach metropolii krakowskiej - głównie powiatu krakowskiego. Wcześniejsze doświadczenia w pracy dziennikarskiej zdobywałam w "Gazecie Krakowskiej". Piszę o inwestycjach, interwencjach mieszkańców, lokalnej historii, pomocy społecznej i osobach niepełnosprawnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.