Joanna Krężelewska

Woodstock pod lupą prokuratorów z Koszalina. Śledztwo będzie dłuższe

Woodstock pod lupą prokuratorów z Koszalina. Śledztwo będzie dłuższe
Joanna Krężelewska

Wniosek o przedłużenie śledztwa w sprawie organizacji Przystanków Woodstock trafić ma do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie prowadzi śledztwo w sprawie organizacji Przystanków Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, głównie w latach 2011-2015. Sprawa trafiła tu z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie, by wykluczyć ewentualne zarzuty o stronniczość. Jak podkreślił prokurator Roman Witkowski, rzecznik prasowy gorzowskiej prokuratury, prokuratorzy z Gorzowa sami wystąpili z wnioskiem o przekazanie sprawy innej jednostce.

Śledztwo trwa od ubiegłego roku. - Sprawa jest bardzo złożona, a dotycząca jej dokumentacją rozległa, dlatego przygotowujemy wniosek do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o przedłużenie śledztwa - powiedziała nam Zuzanna Ostrowska z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Dodała, że postępowanie prowadzone jest w sprawie ewentualnego niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych oraz naruszenia przepisów o organizacji imprez masowych. - Śledztwo prowadzone jest w sprawie, na tym etapie nikomu nie zostały postawione zarzuty - zaakcentowała prokurator Ostrowska.

Przypomnijmy, doniesienie do prokuratury w ubiegłym roku złożyła osoba prywatna - bloger internetowy. Jego zdaniem w latach 2011-2015 wielokrotnie zaniżano liczbę uczestników Przystanku Woodstock, nadzór nad bezpieczeństwem podczas imprezy był fikcją, niewystarczająca miała też być opieka medyczna.

Burmistrz Kostrzyna Andrzej Kunt zarzuty określił jako nietrafione. Dodał, że wielokrotne kontrole organizatorów imprezy nie wykazały żadnych uchybień.

Woodstock 2017 potrwa w dniach od 3 do 5 sierpnia.

Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.