Wójt Wacław M. usłyszał zarzuty. W gminie rządzi komisarz

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Bednarek
Krzysztof Bednarek

Wójt Wacław M. usłyszał zarzuty. W gminie rządzi komisarz

Krzysztof Bednarek

Na sesję, która odbędzie się w środę o godz. 10 w bibliotece, przyjść może każdy. Również radni i były wójt Wacław M., chociaż nikt im jednak specjalnych zaproszeń nie wysyłał.

Zarówno radni, jak i wójt zostali zawieszeni, a ich obowiązki przejął komisarz rządowy Marek Kukie. To on przygotował projekty uchwał na sesję i to on je zatwierdzi. Głosowania naduchwałami nie będzie.

- Podjętych zostanie kilka uchwał. Z punktu widzenia mieszkańców najważniejsza będzie sprawa podatków i opłat lokalnych na przyszły rok. Stawki podatku od nieruchomości i od środków transportowych w większości będą stawkami maksymalnymi, określonymi przez ministra finansów - powiedział nam Marek Kukie. - Podjęta zostanie również uch-wała w sprawie wykonania budżetu w pierwszym półroczu, uchwała dotycząca diet radnych i kilka innych uchwał.

Po zawieszeniu rady, radnym nie przysługują diety za udział w posiedzeniach komisji i w sesjach. Natomiast przygotowana na sesję uchwała ma za zadanie pozbawić diet ryczałtowych przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.

A co z pensją zawieszonego w obowiązkach wójta?

- Nadal mu przysługuje i to w pełnej wysokości. Jednak po konsultacji z prawnikami, na kolejną sesję zamierzam przygotować projekt uchwały o obniżeniu wynagrodzenia wójta - powiedział nam komisarz Marek Kukie.

Jak pisaliśmy, w czwartek funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego doprowadzili Wacława M. i skarbnika gminy Krystynę K. do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, gdzie przedstawiono im zarzuty działania na szkodę interesu publicznego Ostrowic i złego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Oboje zostali zwolnieni za poręczeniem majątkowym.

Krzysztof Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.