Wójt Wacław M. usłyszał zarzuty. W gminie rządzi komisarz

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Bednarek
Krzysztof Bednarek

Wójt Wacław M. usłyszał zarzuty. W gminie rządzi komisarz

Krzysztof Bednarek

Na sesję, która odbędzie się w środę o godz. 10 w bibliotece, przyjść może każdy. Również radni i były wójt Wacław M., chociaż nikt im jednak specjalnych zaproszeń nie wysyłał.

Zarówno radni, jak i wójt zostali zawieszeni, a ich obowiązki przejął komisarz rządowy Marek Kukie. To on przygotował projekty uchwał na sesję i to on je zatwierdzi. Głosowania naduchwałami nie będzie.

- Podjętych zostanie kilka uchwał. Z punktu widzenia mieszkańców najważniejsza będzie sprawa podatków i opłat lokalnych na przyszły rok. Stawki podatku od nieruchomości i od środków transportowych w większości będą stawkami maksymalnymi, określonymi przez ministra finansów - powiedział nam Marek Kukie. - Podjęta zostanie również uch-wała w sprawie wykonania budżetu w pierwszym półroczu, uchwała dotycząca diet radnych i kilka innych uchwał.

Po zawieszeniu rady, radnym nie przysługują diety za udział w posiedzeniach komisji i w sesjach. Natomiast przygotowana na sesję uchwała ma za zadanie pozbawić diet ryczałtowych przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.

A co z pensją zawieszonego w obowiązkach wójta?

- Nadal mu przysługuje i to w pełnej wysokości. Jednak po konsultacji z prawnikami, na kolejną sesję zamierzam przygotować projekt uchwały o obniżeniu wynagrodzenia wójta - powiedział nam komisarz Marek Kukie.

Jak pisaliśmy, w czwartek funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego doprowadzili Wacława M. i skarbnika gminy Krystynę K. do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, gdzie przedstawiono im zarzuty działania na szkodę interesu publicznego Ostrowic i złego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Oboje zostali zwolnieni za poręczeniem majątkowym.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.