Piotr Polechoński

Wójt Manowa: My Łukasza nikomu nie oddamy. On jest nasz

R. Kłosowski: - Bardzo się cieszymy z sukcesu Łukasza, bo to chłopak do nas. R. Kłosowski: - Bardzo się cieszymy z sukcesu Łukasza, bo to chłopak do nas.
Piotr Polechoński

Niedawno poznaliśmy nominacje do tegorocznych Oscarów. Wśród pięciu wyróżnionych autorów zdjęć znalazł się Polak, Łukasz Żal, który pracował przy filmie „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Łukasz Żal pochodzi z Manowa. Rozmawiamy z Romanem Kłosowskim, wójtem gminy Manowo.

Wyobraża pan sobie taką scenę, że 25 lutego, podczas wręczenia tegorocznych Oscarów, statuetka wędruje do Łukasza Żala, a ten wychodzi na mównicę i w swojej krótkim przemówieniu wspomina...Manowo?

(śmiech)...Ale by to była promocja. Na cały świat! Ale tak całkiem na serio to oczywiście, gdyby taka sytuacja zaistniała to Łukasz powie to, co uzna za stosowne i ważne dla niego, a my i tak - obojętnie, czy Łukasz wymieni Manowo, czy nie - będziemy bardzo dumni, że odniósł on tak wielki, światowy sukces.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.