Jakub Roszkowski

Wojna o budżet obywatelski w Białogardzie

Wojna o budżet obywatelski w Białogardzie
Jakub Roszkowski

Grupa radnych z Białogardu domaga się, by w przyszłym roku w mieście zaczął funkcjonować budżet obywatelski Problem polega jednak na tym, że burmistrz - na razie - nie chce o tym słyszeć

- Bardzo łatwo zepsuć dobry pomysł, a tu wygląda na to, że radni chyba chcą ten pomysł naprawdę zepsuć - uważa burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński.

- Nie chcemy nic psuć, ale domagamy się, by budżet obywatelski został wpisany na przyszły rok - odpowiada na to radny Krzysztof Szyperski. Razem z grupą radnych z Aktywnego Samorządu złożyli już 9 października projekt utworzenia budżetu obywatelskiego, zakładającego, że to mieszkańcy bezpośrednio zdecydują, na co wydać milion złotych.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.