Monika Latkowska

Wojciech Waglewski i legendarna grupa Voo Voo wystąpią w Koszalinie

Zespół Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce łączy rock z jazzem i folkiem z różnych rejonów Fot. Krzysztof Kapica Zespół Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce łączy rock z jazzem i folkiem z różnych rejonów świata. Tego koncertu nie można przegapić!
Monika Latkowska

Voo Voo i Wojciech Waglewski to właściwie instytucja na polskiej scenie muzyki rockowej. Nie dość, że grają wbrew powszechnie obowiązującym modom, to jeszcze nie boją się improwizacji ubarwiających autorskie przemyślenia Wojciecha Waglewskiego. W Koszalinie wystąpią 2 października.

- Voo Voo można nienawidzić, może się nie podobać, ale uważam, że nikt na świecie tak nie gra. W sensie odrębności - podsumował w jednym z wywiadów Wojciech Waglewski, założyciel zespołu. O ich wyjątkowości będzie można przekonać się 2 października w Filharmonii Koszalińskiej. Chociaż zacytowana wyżej wypowiedź Wojciecha Waglewskiego może lekko pobrzmiewać megalomanią, to trzeba przyznać, że Voo Voo jest jednym z tych nielicznych zespołów, które wykreowały swój własny muzyczny świat. Świat bardzo rozpoznawalny i nieobwarowany granicami. Doskonałym tego przykładem są takie płyty jak „Voo Voo z kobietami” czy „Voo Voo i Hayda-maky”.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Monika Latkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.