Wnuczek: Kochałem babcię. Sąsiad: czołgała się, prosząc o wezwanie policji

Czytaj dalej
Fot. Radek Koleśnik
Joanna Krężelewska

Wnuczek: Kochałem babcię. Sąsiad: czołgała się, prosząc o wezwanie policji

Joanna Krężelewska

- To dobry chłopak był, okazjonalnie pił - o Danielu G. mówi rodzina. - Jego babcia pokazywała mi siniaki i mówiła, co jej zrobił - mówi sąsiadka.

30 lat temu premierę miał jeden z najbardziej poruszających i wstrząsających seriali w polskiej telewizji. W „Balladzie o Januszku” widzowie zobaczyli równie wielki, co i cichy dramat Genowefy Smoliwąs. Cierpień przysparzał jej syn, tytułowy Januszek. Nie chciał chodzić do szkoły, obracał się wśród chuliganów, trafił do poprawczaka.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.