Włamali się, a w domu było dziecko

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Marzena Sutryk

Włamali się, a w domu było dziecko

Marzena Sutryk

O tej sprawie poinformował nas Internauta. Dziękujemy za czujność!

Dzięki Internaucie, który napisał do nas na [email protected], wiemy o zdarzeniu z ul. Różanej w Mścicach pod Koszalinem. To tutaj w biały dzień, przed godziną 15, a więc, gdy zwyczajowo ludzie są w pracy, dwóch mężczyzn włamało się do jednego z domów.

Według naszego informatora szukali takiego domu, w którym nikogo nie ma: - Dzwonili przez domofony do kolejnych budynków. Znaleźli jeden dom, w którym nikt nie odbierał.

W rzeczywistości w środku była dziewczynka, której rodzice przykazali, że ma nie otwierać, gdy jest sama w domu. Włamywacze byli przekonani, że w środku nikogo nie ma. Wybili szybę, by dostać się do domu i zabrać to, co cenne.

Przerażona dziewczynka zdążyła zamknąć się w łazience. Stamtąd wysłała SMS-a do matki z informacją o włamaniu. Mama od razu powiadomiła policję i wsiadła w auto, by jechać na miejsce.

- Co ciekawe dwóch włamywaczy zamiast uciekać, chciało dostać się do tej łazienki. Policja swoim głośnym przyjazdem oczywiście ich spłoszyła - dodaje nasz informator i zauważa jeszcze: - To kolejne włamanie w okolicach Koszalina, wcześniej były Stare Bielice. Dobrze byłoby poinformować ludzi, że w biały dzień może pojawić się u nich dwóch mężczyzn próbujących np. coś sprzedać, a w rzeczywistości to złodzieje, którzy szukają okazji. Może ktoś ich nagra na kamerę...

Koszalińska policja potwierdza, że doszło do włamania do jednego z domów przy ul. Różanej w Koszalinie. Potwierdza także okoliczności zdarzenia. - Rzeczywiście w domu podczas włamania, przebywała dziewczynka - mówi podkom. Monika Kosiec, rzeczniczka koszalińskiej komendy policji. - Policjanci celowo użyli sygnałów dźwiękowych. Mieliśmy wiedzę, że w domu przebywa dziecko, dlatego najważniejsze było, by jak najszybciej podjąć skuteczną interwencję, by nikomu nic się nie stało.

Do poszukiwań włamywaczy użyto psa tropiącego. Niestety, jak na razie - bezskutecznie. Policja sprawdza też zabezpieczony monitoring.

W tej sprawie policja nie ma potwierdzenia, że włamywacze próbowali dostać się w tym samym czasie do któregokolwiek z okolicznych domów przy ul. Różanej albo, by do któregoś skutecznie się włamali i coś zabrali.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.