Władysław Dajczak nowym wojewodą lubuskim?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jarosław Miłkowski

Władysław Dajczak nowym wojewodą lubuskim?

Jarosław Miłkowski

Wszystko na to wskazuje, że we wtorek, 8 grudnia premier Beata Szydło ogłosi nazwiska 16 wojewodów, w tym wojewody lubuskiego. I wszystko na to wskazuje, że będzie nim Władysław Dajczak, który wczoraj był w Warszawie.

- W południe cała szesnastka przyszłych wojewodów była na spotkaniu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Sprawdzano nasze dokumenty, m.in. związane z wykształceniem. Wszyscy mamy zostać w Warszawie do wtorku do oficjalnego spotkania z panią premier - mówił nam w poniedziałek 7 grudnia o 14.00 Dajczak. Przyznał, że był na spotkaniu jedynym kandydatem na wojewodę z lubuskiego. Na pytanie, czy to rzeczywiście on będzie przedstawicielem rządu w naszym regionie, odpowiedział: - Czekamy na decyzję - mówił polityk PiS-u.

Władysław Dajczak ma 56 lat, aktualnie zasiada w sejmiku lubuskim. Zmiana na stanowisku wojewody wynika ze zmian rządu. Dziś pełniącym obowiązki wojewody jest Jan Świrepo (wojewoda Katarzyna Osos zrezygnowała miesiąc temu).

Władysław Dajczak
Mariusz Kapała Władysław Dajczak
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.