Rajmund Wełnic

Wjazd na cmentarz kosztuje sporo. Opłata wynosi aż 26 złotych

Informacja na bramie wjazdowej na cmentarz jest jasna: w dzień powszedni można tu wjeżdżać, ale za opłatą, w soboty poruszać się tutaj mogą tylko osoby Fot. Rajmund Wełnic Informacja na bramie wjazdowej na cmentarz jest jasna: w dzień powszedni można tu wjeżdżać, ale za opłatą, w soboty poruszać się tutaj mogą tylko osoby z niepełnosprawnościami
Rajmund Wełnic

Zarządca szczecineckiego cmentarza pobiera opłaty za wjazd samochodem na teren nekropolii. Ale nie do końca jest to w zgodzie z przepisami prawa.

Na prawne uregulowanie tej sprawy zwrócił uwagę szczecinecki radny Zdzisław Miechowiecki, który uważa, że kwestię wysokości opłat za wjazd autem na teren cmentarza powinna ustalać Rada Miasta. Tymczasem robi to samodzielnie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Szczecinku.

Dziś kierowca, chcący dojechać w pobliże grobu osoby bliskiej, musi zapłacić w administracji cmentarza w Szczecinku aż 26 złotych. Nic nie zapłacą jedynie osoby z niepełnosprawnościami. Zdaniem radnego Zdzisława Miechowieckiego to cena wręcz zaporowa.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.