Wiemy gdzie i kiedy powstanie Kronoprzedszkole w Szczecinku

Czytaj dalej
Fot. Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic

Wiemy gdzie i kiedy powstanie Kronoprzedszkole w Szczecinku

Rajmund Wełnic

Po małych zawirowaniach wiadomo już, gdzie i kiedy Kronospan Szczecinek wybuduje przedszkole. Placówka ruszy od września przy ulicy Grudziądzkiej.

Miasto wydzierżawi Kronospanowi część działki z parceli przy ulicy Grudziądzkiej w Szczecinku użytkowanej przez Przedszkole Niepubliczne Miś.

– Działka ma 5,3 tys. metrów, nasz partner potrzebuje nieco ponad 2 tys. metrów – mówi Bożena Kawczyńska, dyrektorka Misia, która wygrała przetarg na prowadzenie placówki wybudowanej przez fabrykę płyt drewnopochodnych.

Obiekt będzie nowoczesny, z trzema salami edukacyjnymi oraz pomieszczeniami dl rehabilitacji, ćwiczeń i zajęć sensorycznych. Z uwagi na grząski teren budynek stanie na studniach. Projekt już oczywiście jest, prace zaczną się zaraz po uzyskaniu zgody radnych na wydzierżawienie terenu. Wykonawca musi się mocno sprężać, bo przedszkole musi ruszyć od września.

– Nabór do niego jest już zakończony, Kronosprzedszkole przyjmie 60 dzieci: 40 w grupie trzylatków i 20 w grupie czterolatków – mówi Bożena Kawczyńska.

Warunki edukacji na pewno będą znakomite, co więcej jest szansa że rodzice przez pierwszy rok w ogóle nie zapłacą za pobyt dziecka w przedszkolu. W sierpniu będzie wiadomo, czy wniosek Misia o dotację 1,3 miliona złotych z unijnych środków na wyposażenie przedszkola i opłacenie zajęć zostanie zaakceptowany.

Otwarcie nowego przedszkola wybawi miasto z kłopotów, bo – bez Kronosprzedszkola – brakowałoby około 100 miejsc w przedszkolach dla trzylatków ze Szczecinka. A gmina od tego roku ma obowiązek takie miejsce zabezpieczyć.

O pomyśle powołania przedszkola zakładowego – ale otwartego dla wszystkich dzieci ze Szczecinka – już pisaliśmy. Kronospan planował początkowo urządzić je w domku jednorodzinnym przy ulicy Klonowej, ale – głównie z powodu zapisów w planie zagospodarowania przestrzennego – okazało się to trudne do zrealizowania. Dlatego znaleziono lokalizację przy Przedszkolu Miś.

Rajmund Wełnic

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.