Marzena Sutryk

Większe oszczędności, mniej CO2, czyli inwestycja Politechniki Koszalińskiej

Na budynkach PK przy ul. Śniadeckich zostały zamontowane instalacje fotowoltaiczne Fot. Radosław Brzostek Na budynkach PK przy ul. Śniadeckich zostały zamontowane instalacje fotowoltaiczne
Marzena Sutryk

Politechnika Koszalińska zainwestowała prawie 8 milionów zł w termomodernizację. To pieniądze wydane z korzyścią dla środowiska, ale też dla budżetu uczelni.

Znaczny wzrost efektywności energetycznej pięciu budynków Politechniki Koszalińskiej to efekt realizacji projektu ich termomodernizacji. Większość kosztów przedsięwzięcia udało się sfinansować dzięki dotacji z Unii Europejskiej.

Prace związane z wdrożeniem projektu dotyczącego zwiększenia efektywności energetycznej obiektów uczelni przy ulicy Śniadeckich i Kwiatkowskiego w Koszalinie właśnie dobiegły końca. Przedsięwzięcie dotyczyło budynków A, B i C przy ul. Śniadeckich 2 oraz budynków A i B przy ulicy Kwiatkowskiego 6e.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.