Wieczór japoński w koszalińskiej Centrali Artystycznej

Czytaj dalej
Fot. Radek Koleśnik
Joanna Krężelewska

Wieczór japoński w koszalińskiej Centrali Artystycznej

Joanna Krężelewska

„Kiedy zaburczy w brzuchu, wystarczy tylko wyciągnąć rękę” - głosi japońskie przysłowie. A co jest w zasięgu ręki? - Polacy są przekonani, że głównie sushi. A to mit, który chcemy obalić - mówią Yumiko i Daniel. Poznali się w Japonii, dziś gotują w kraju nad Wisłą.

Od lat w koszalińskiej Centrali Artystycznej organizowane są spotkania z artystami, pasjonatami, podróżnikami, słowem - z ciekawymi ludźmi. Tydzień temu gospodarzami wieczoru japońskiego byli Yumiko i Daniel Gajewscy. Ona urodziła się na najbardziej wysuniętej na północy Japonii wyspie Hokkaido, w jej największym mieście - Sapporo.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.