Joanna Krężelewska

Widzowie po publicznym pokazie dokumentu Sekielskich: - Słowo „przepraszam” to za mało!

Film prezentowany był w niedzielę w Piano Barze na Rynku Staromiejskim. Chętnych, by zobaczyć go w większym gronie było tylu, że organizatorzy pokazu Fot. Radek Koleśnik Film prezentowany był w niedzielę w Piano Barze na Rynku Staromiejskim. Chętnych, by zobaczyć go w większym gronie było tylu, że organizatorzy pokazu musieli dostawić krzesła
Joanna Krężelewska

Podczas seansu wszyscy milczeli. Przejmująca cisza towarzyszyła napisom końcowym. W Koszalinie, podobnie, jak w kilkunastu miastach w Polsce, odbył się publiczny pokaz filmu „Tylko nie mów nikomu”.

Na widowni pełny przekrój społeczny. Ludzie młodzi, wielu seniorów. - Nie chciałam tego filmu oglądać sama. Jednocześnie chciałam dać sobie szansę na konfrontację przemyśleń z odczuciami innych - powiedziała nam jedna z koszalinianek.

W ciągu zaledwie dwóch dób od udostępnienia w serwisie YouTube film „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich, poświęcony przypadkom pedofilii w polskim kościele, odnotował 7 milionów odsłon.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.