Weź przepustkę, bo na ŚDM zamkną drogę

Czytaj dalej
Barbara Ciryt

Weź przepustkę, bo na ŚDM zamkną drogę

Barbara Ciryt

Jerzmanowice. Droga gminna prowadząca od powiatowej w kierunku urzędu gminy i apteki zostanie zamknięta na czas organizacji kampusu ŚDM diecezji sosnowieckiej (26-31 lipca).

Dla pracowników firm znajdujących się przy tej drodze są wydawane przepustki, a mieszkańcy będą mogli jeździć za okazaniem dowodu tożsamości, potwierdzającego wskazany adres.

Przepustki wydaje Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dotyczy to nie tylko pracowników firm, ale także pojazdów dowożących zaopatrzenie do pawilonu handlowego i kawiarni usytuowanych przy tej drodze. Przepustki otrzymają też strażacy, żeby dojechać na plac przed remizą. Osoby zamieszkałe przy drodze dojadą do posesji bez przepustek po okazaniu dokumentu, który potwierdzi wskazany adres.

Ci natomiast, którzy będą chcieli dojechać do ośrodka zdrowia lub apteki muszą stosować się do poleceń policji i straży, kontrolujących przejazd na odcinku od cmentarza do skrzyżowania z drogą powiatową. Samochody parkujące przy urzędzie poza wizytą w ośrodku zdrowia lub aptece oraz na placu przed remizą mogą zostać odholowane.

Zmieni się także organizacja ruchu wokół kampusu. Dwukierunkowa będzie tylko droga powiatowa. Natomiast droga gminna obok szkoły będzie jednokierunkowa. Wjazd przy kampusie w centrum.

Barbara Ciryt

Reporterka, dziennikarka "Dziennika Polskiego" od 2010 roku. Zajmuję się tematyką społeczną i samorządową w gminach metropolii krakowskiej - głównie powiatu krakowskiego. Wcześniejsze doświadczenia w pracy dziennikarskiej zdobywałam w "Gazecie Krakowskiej". Piszę o inwestycjach, interwencjach mieszkańców, lokalnej historii, pomocy społecznej i osobach niepełnosprawnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.