Wandale zdewastowali zamkowy pomost w Szczecinku [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic

Wandale zdewastowali zamkowy pomost w Szczecinku [ZDJĘCIA]

Rajmund Wełnic

W zaledwie kilka tygodni od otwarcia wandale rozpoczęli dewastowanie zamkowego pomostu w Szczecinku.

Mniejsze akty wandalizmu zdarzały się na pomoście koło szczecineckiego zamku już wcześniej, choć otwarto go zaledwie trzy tygodnie temu. Ale wyczyn troglodytów, którzy w miniony weekend zdewastowali budowlę pachnącą jeszcze świeżością, przechodzi wyobrażenie.

Pod osłoną nocy kilku wandali upstrzyła farbą betonowe elementy pomostu. Bohomazy „ozdobiły” część budowli przy schodach wiodących na górny poziom oraz słupy i belki konstrukcyjne pod na poziomie zerowym.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.