Rafał Nagórski

Walka z czasem w Żukowie. Chcą zdążyć do września

Walka z czasem w Żukowie. Chcą zdążyć do września Fot. Radek Koleśnik
Rafał Nagórski

Nie ma 100-procentowej pewności, że budowa zakończy się przed pierwszym dzwonkiem.

Jedna z najważniejszych inwestycji gminy wiejskiej Sławno - nowa szkoła w Żukowie - rośnie w oczach. Coraz wspanialej prezentują się wnętrza poszczególnych klas lekcyjnych, korytarze i łazienki w budowanej szkole w Żukowie.

W niektórych pomieszczeniach położono już wykładzinę i zamontowano nowoczesne, ledowe oświetlenie. Także teren przy szkole nabiera już nowego wyglądu. Budowane są drogi i chodniki, stanęły też stylowe lampy oświetleniowe.

Wciąż jednak nie wiadomo, czy wszystko będzie gotowe na 4 września, tak by pierwszy dzwonek rozbrzmiał już w nowych murach.

- Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Wrześniowy termin jest wciąż realny - mówi Ryszard Stachowiak, wójt gminy Sławno, który dodaje, że nawet jeśli dojdzie do opóźnienia to będzie ono niewielkie.

Zmian w stosunku do projektu wymagało kilka kluczowych kwestii, na przykład te związane z przygotowaniem pracowni multimedialnej, językowej czy chemicznej. Zmieniono też kilka rozwiązań w sali gimnastycznej, gdzie ostatecznie kosze i piłko chwyty opuszczane będą elektrycznie, odpowiednio zabezpieczono też ściany wewnątrz.

Nowy obiekt będzie miał 2300 m2 powierzchni. Wokół szkoły powstaną drogi dojazdowe, parkingi, chodniki i mała architektura.

Koszt prac to około 10 milionów złotych.

Rafał Nagórski

Pracę w dziennikarstwie zaczynałem w 2001 roku jako student… ekonomii. Kiedyś były specjalizacje tematyczne, dzisiaj ich już nie ma. Pracuję jako dziennikarz, redaktor, czasem jako wydawca. Pasja numer jeden to sport. Niemal wszystkie dyscypliny, ale z piłką nożną na pierwszym miejscu. Pasja numer dwa to podróże, przede wszystkim górskie wyprawy. W wolnym czasie próbuję zadbać o dobrą formę fizyczną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.