Piotr Polechoński

Walczyli o Polskę na przestrzeni kilku dekad. Ponad 60 kombatantów przyjechało do Mielna

Z lewej: Jan Mordasiewicz, uczestnik protestów robotniczych w Szczecinie w 1980 roku. Z prawej: Zbigniew Galper, powstaniec warszawski. Przez tydzień Fot. RADEK KOLEŚNIK Z lewej: Jan Mordasiewicz, uczestnik protestów robotniczych w Szczecinie w 1980 roku. Z prawej: Zbigniew Galper, powstaniec warszawski. Przez tydzień dzielili się swoimi doświadczeniami
Piotr Polechoński

Już po raz drugi do nadmorskiej miejscowości przyjechali kombatanci II wojny światowej, podziemia niepodległościowego, a nawet weterani ostatnich misji wojskowych. Wszyscy walczyli w imieniu wolnej Polski, a teraz mogli - dzięki działalności jednego ze stowarzyszeń - spędzić tydzień nad morzem.

Akcję zorganizowało ogólnopolskie stowarzyszenie „Pacz-ka dla Bohatera”. Głównie znane jest ono z cyklicznych akcji organizowanych w okresie świąt, gdy na terenie całego kraju tysiące wolontariuszy przez kilka tygodni jest zaangażowanych w przygotowanie świątecznych paczek, które potem trafiają od kombatantów i weteranów walki o wolność Polski z różnych okresów naszej najnowszej historii.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.