Piotr Polechoński

Walczyli o Polskę na przestrzeni kilku dekad. Ponad 60 kombatantów przyjechało do Mielna

Z lewej: Jan Mordasiewicz, uczestnik protestów robotniczych w Szczecinie w 1980 roku. Z prawej: Zbigniew Galper, powstaniec warszawski. Przez tydzień Fot. RADEK KOLEŚNIK Z lewej: Jan Mordasiewicz, uczestnik protestów robotniczych w Szczecinie w 1980 roku. Z prawej: Zbigniew Galper, powstaniec warszawski. Przez tydzień dzielili się swoimi doświadczeniami
Piotr Polechoński

Już po raz drugi do nadmorskiej miejscowości przyjechali kombatanci II wojny światowej, podziemia niepodległościowego, a nawet weterani ostatnich misji wojskowych. Wszyscy walczyli w imieniu wolnej Polski, a teraz mogli - dzięki działalności jednego ze stowarzyszeń - spędzić tydzień nad morzem.

Akcję zorganizowało ogólnopolskie stowarzyszenie „Pacz-ka dla Bohatera”. Głównie znane jest ono z cyklicznych akcji organizowanych w okresie świąt, gdy na terenie całego kraju tysiące wolontariuszy przez kilka tygodni jest zaangażowanych w przygotowanie świątecznych paczek, które potem trafiają od kombatantów i weteranów walki o wolność Polski z różnych okresów naszej najnowszej historii.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.