Joanna Krężelewska

Wacław W. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa żony

Za usiłowanie zabójstwa żony Wacławowi W. grozi kara od 8 lat więzienia do dożywocia. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu. Fot. Joanna Krężelewska Za usiłowanie zabójstwa żony Wacławowi W. grozi kara od 8 lat więzienia do dożywocia. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu.
Joanna Krężelewska

Kula trafiła w szyję. To była egzekucja czy wypadek?

- Gdyby zauważył, że mam na szyi ranę postrzałową, to by mnie dobił - przekonywała przed sądem Małgorzata W. W październiku ubiegłego roku w Lesie Charzyńskim została postrzelona przez męża.

We wtorek w Sądzie Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiadł 50-letni Wacław W. Mieszkaniec Karlina usłyszał dwa zarzuty - usiłowania zabójstwa 37-letniej żony i posiadania broni bez zezwolenia. Przyznał się tylko do drugiego z nich.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.