W wyborach w Opolu brak współpracy słono kosztował

Czytaj dalej
Fot. Piotr Guzik
Piotr Guzik

W wyborach w Opolu brak współpracy słono kosztował

Piotr Guzik

W wyborach do rady miasta Opola oddano blisko 53,5 tys. głosów. Ponad 11,5 tys. z nich to głosy oddane na komitety, których przedstawiciele nie uzyskali żadnych mandatów.

Najwięcej głosów uzyskał komitet Arkadiusza Wiśniewskiego - 20 588, co przekłada się na 38,6 proc. poparcia. Następny był komitet Koalicji Obywatelskiej - 13 155 głosów (24,6 proc.), a potem PiS - 7 987 głosów (15 proc.).

Pięcioprocentowy próg wyborczy przekroczyły jeszcze komitety Razem dla Opola oraz ten firmowany przez Marcina Gambca. Pierwszy uzyskał 3 304 głosy (6,2 proc.), a drugi 3 182 głosy (6 proc.). W okręgach listy tych komitetów nie uzyskały jednak dość głosów, by ich kandydaci na radnych uzyskali mandaty.

Pod „kreską” znalazły trzy się komitety. SLD uzyskał 2 261 głosów (4,2 proc.), Kukiz’15 1 750 (3,3 proc.), a Obywatele dla Opola 1 138 głosów (2,1 proc.).

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Guzik

Opolanin z urodzenia. Stara się, by mieszkańcy byli na bieżąco z tym, jak zmienia się Opole. Za pomocą zdjęć i filmów dokumentuje jego metamorfozy, które w codziennym zabieganiu mogą umykać. Zagląda tam, gdzie nie każdy może bądź chce wejść - na place budowy i do niszczejących konstrukcji. Opisuje działania i plany władz, jak i reakcje mieszkańców na ich poczynania. Śledzi działalność lokalnych polityków i pisze o tym, o czym niekoniecznie chcą mówić otwarcie, a co pozwala lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.