Joanna Krężelewska

W tej baśni z humorem mówimy o rzeczach ważnych. Rozmowa z Wojciechem Rogowskim

Wojciech Rogowski, reżyser spektaklu „Kraina Śpiochów”. Fot. Radek Koleśnik Wojciech Rogowski, reżyser spektaklu „Kraina Śpiochów”.
Joanna Krężelewska

Rozmowa z Wojciechem Rogowskim, reżyserem bajki „Kraina Śpiochów”, która będzie miała premierę na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego już w sobotę, 1 grudnia, o godz. 16

Ludzie teatru doskonale znają baśniopisarkę Martę Guśniowską, wielokrotnie nagradzaną autorkę sztuk dedykowanych dzieciom i młodzieży. Bawi się słowem, w jej tekstach baśń przeplata humorem i absurdem. A dlaczego pan zdecydował się na jej sztukę?

Najważniejsze powody były dwa. W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym równolegle powstają dwie sztuki. Zespół jest podzielony na dwie obsady. Moja liczy siedem osób i szukałem tekstu dla takiej właśnie grupy. Jednocześnie chciałem zrobić spektakl z lalkami, przypomnieć sobie, jak to było kiedyś...

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos swojego psa Stefana.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.