W Nowej Soli skontrolowano place zabaw

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jakub Nowak

W Nowej Soli skontrolowano place zabaw

Jakub Nowak

Jak co roku, na początku wiosny, nowosolska straż miejska dokonała szczegółowej kontroli placów zabaw pod kątem bezpieczeństwa, ale także, generalnie, estetyki oraz porządku.

- Strażnicy oraz przedstawiciel firmy która zajmuje się usuwaniem ujawnionych nieprawidłowości, odwiedzili w sumie 10 miejskich placów. 90 proc. ujawnionych uszkodzeń, wynikało z upływu czasu i eksploatacji urządzeń zabawowych, pozostałe 10 proc. to niestety przypadki aktów wandalizmu i bezmyślności osób dorosłych - komentuje Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego urzędu miasta.

Ważną kwestią podczas kontroli były także piaskownice

Strażnicy miejscy jak zawsze sprawdzali stan piasku, m.in. pod kątem nieczystości, które mogły pozostawić tam zwierzęta (warto w tym miejscu przypomnieć, że na terenie miasta obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt na place zabaw). Jak się dowiedzieliśmy, uszkodzenia zagrażające bezpieczeństwu mają zostać usunięte w pierwszej kolejności, następnie dopiero urządzenia będą malowane, czy wymieniony zostanie wspomniany już piach w piaskownicach.

- Wszystko po to, aby nasze dzieci mogły bezpiecznie korzystać z uroków wiosny na wszystkich miejskich placach zabaw - mówi rzecznik miasta.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.