Joanna Krężelewska

W Mierzynie będą budować oszczędne mieszkania socjalne

Umowę podpisali: Kazimierz Heidner (firma Matexim),  Marek Subalski (Budomal) oraz burmistrz Karlina Waldemar Miśko. Fot. UM Karlino Umowę podpisali: Kazimierz Heidner (firma Matexim), Marek Subalski (Budomal) oraz burmistrz Karlina Waldemar Miśko.
Joanna Krężelewska

Na osiedlu Biedronka w Karlinie oddano do użytku czwarty blok z mieszkaniami komunalnymi. W tym roku rozpocznie się budowa dwóch kolejnych, ale też jednego bloku z mieszkaniami socjalnymi. Ten stanie w Mierzynie.

W Karlińskim Ośrodku Kultury Waldemar Miśko, burmistrz Karlina, podpisał umowę z wykonawcami budynku socjalnego w miejscowości Mierzyn.

Powstaną w nim lokale socjalne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Co ważne, nowy budynek będzie wyposażony w panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła, co pozwoli na zmniejszenie kosztów jego eksploatacji, a w efekcie niższe koszty ogrzewania, które ponosić będą lokatorzy.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos swojego psa Stefana.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.