W marcu Filharmonia Koszalińska będzie gospodarzem 8. koncertów

Czytaj dalej
Fot. KAROLINA MISZTAL/POLSKA PRESS
Joanna Krężelewska

W marcu Filharmonia Koszalińska będzie gospodarzem 8. koncertów

Joanna Krężelewska

Keyon Harrold, trębacz z USA, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przeboje grupy Queen i koncerty symfoniczne - to w skrócie najbliższe tygodnie w Filharmonii.

Udział w wydarzeniach kulturalnych warto zaplanować nieco wcześniej, szczególnie, że bilety na niektóre koncerty sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Dla fanów dźwięków serwowanych na żywo przygotowaliśmy przewodnik po najbliższych koncertach w Filharmonii Koszalińskiej. Pierwsze zaproszenie to ostatkowy koncert symfoniczny - w piątek, 24 lutego, o godz. 18.30 zabrzmi I Koncert fortepianowy d-moll op. 15 Johannesa Brahmsa, IX Symfonia e - moll „Z Nowego Świata” Antonina Dworzaka.

Bilety w cenie 25-35 złotych.

3, 17 i 31 marca o godz. 18.30. Zaplanowano kolejno: muzyczną podróż do Hiszpanii, zabrzmią wielkie uwertury, a na deser będzie można wysłuchać romantycznego duetu.

Trębacz zza Oceanu

Muzyczna rewelacja! Trębacz Keyon Harrold, producent takich sław jak Jay-Z, Beyoncé i Rihanna, wystąpi w Filharmonii Koszalińskiej 2 marca. Zagra z zespołem w składzie: Sylwester Ostrowski - saksofon tenorowy, Japończyk Yuki Hirano - fortepian, Amerykanie Nir Felder - gitara elektryczna, Kris Fun - gitara basowa i Charles Haynes - perkusja. Bilety w cenach od 30 do 35 zł do nabycia w kasie biletowej Filharmonii (ul. Piastowska 2, tel. 94 342 62 20) i na kupbilecik.pl.

Keyon Harrold to trębacz, producent muzyczny, aranżer. Nazwany przez Wyntona Marsalisa „przyszłością trąbki” oraz „jednym z najbardziej rozchwytywanych trębaczy na świecie”. Artysta znany jest z tego, że swoimi utworami i pełnym improwizacji stylem przesuwa granice muzyki.

Wystąpił na niemal 100 albumach, od jazzowych, R&B, muzyki pop i gospel, po bluesa i hip-hop, a ponadto koncertował, nagrywał i produkował muzykę dla najbardziej znamienitych artystów i zespołów (Jay-Z, Beyonce, Common, Erykah Badu, Lauryn Hill, Rihanna czy 50cent). Wystąpił także w rolach muzyków w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych, wliczając tu filmową biografię Milesa Davisa, która w Polsce znana jest pod tytułem „Miles Davis i ja” z 2015 roku, w reżyserii Dona Cheadle’a.

Muzyka i taniec

10 marca o godz. 19 w Filharmonii zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk” w składzie ponad 100 tancerzy i chórzystów. Artyści zaprezentują program oparty w większej części na polskiej muzyce, pieśniach oraz tańcach ludowych, oraz utwory z repertuaru europejskiego. Nie zabraknie ponadczasowych utworów: ,,Karolinka”, ,,Ondraszek”, ,, Hej te nasze góry” oraz tańców: ,, Taniec chustkowy”, ,, Krakowiak”, ,, Tańce górali podhalańskich” i wielu innych. Bilety w cenie od 110 do 120 złotych.

Koncert jubileuszowy

W sobotę, 11 marca, o godz. 19 w Filharmonii Koszalińskiej wystąpią Varius Manx i Kasia Stankiewicz. Bilety w cenach od 79 do 129 zł do nabycia w kasie biletowej Filharmonii oraz przez stronę kupbilecik.pl.

Zespół przygotował wyjątkową, jubileuszową trasę koncertową, podsumowującą 25 lat pracy artystycznej. Prawdziwą gratką dla fanów jest wiadomość, że podczas tourne grupa wystąpi z legendarną wokalistką Kasią Stankiewicz! Jubileuszowa trasa koncertowa to wydarzenie ekskluzywne.

Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć przepiękny głos Kasi w towarzystwie muzyków formacji Varius Manx.

Podczas koncertów zespół zaprezentuje materiał z 25 lat działalności. Usłyszymy doskonale znane utwory, hity lat 90., takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki, jak „Maj”. Artyście zabiorą słuchaczy w niezapomnianą, nastrojową podróż muzyczną.

I na koniec zła informacja dla spóźnialskich: na dwa koncerty „Muzyka zespołu Queen symfonicznie” w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego, które odbędą się 12 marca, biletów nie ma już od niemal dwóch miesięcy.

Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.