W Koszalinie grasują dziki, mieszkańcy się skarżą. Będzie więc prowadzony odstrzał

Czytaj dalej
Fot. Radosław Brzostek
Marzena Sutryk

W Koszalinie grasują dziki, mieszkańcy się skarżą. Będzie więc prowadzony odstrzał

Marzena Sutryk

Mieszkaniec Rokosowa po tym, jak dziki urządziły sobie na jego posesji „plac zabaw”, postanowił ubiegać się o odszkodowanie. Droga nie jest łatwa. Tymczasem miasto planuje odstrzał dzików. Pytanie, czy to jest bezpieczne dla mieszkańców?

Daniel Łaszcz ustalił, że z miastem od strony Rokosowa graniczy obwód łowiecki Koła „Bekas” Koszalin. Od łowczych dowiedział się także, że - jeżeli chodzi o odszkodowanie za szkody - „odpowiedzialny za to jest Urząd Miejski w Koszalinie, tam proszę składać wszelkie informacje i roszczenia. Koła łowieckie ze względów obowiązujących przepisów prawnych mają w tej kwestii związane ręce” - dowiedział się z pisma z KŁ Jeleń (tam zwrócił się w pierwszej kolejności; nie mylić z KŁ Bekas).

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.