Jakub Roszkowski

W kościele w Białogardzie obraz z oprawą muzyczną [wideo]

Ksiądz proboszcz Witold Karczmarczyk, a w tle odrestaurowany obraz sprzed około 200 lat, kopia dzieła Rafaela Santi Fot. Radosław Brzostek Ksiądz proboszcz Witold Karczmarczyk, a w tle odrestaurowany obraz sprzed około 200 lat, kopia dzieła Rafaela Santi
Jakub Roszkowski

Minęło dopiero kilkanaście dni, odkąd w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Białogardzie pojawił się ten obraz, więc do kaplicy wciąż ściągają prawdziwe tłumy wiernych.

Wszystko wskazuje jednak na to, że to ogromne zainteresowanie tym kościołem nigdy nie zmaleje. Ale po kolei.

Ksiądz proboszcz Witold Karczmarczyk, gdy objął parafię w 2014 roku, zauważył w refektorium, a więc w komnacie, w której konsumuje się potrawy, wyjątkowy obraz z Matką Boską i dzieciątkiem. Uznał, że warto ten obraz odnowić i może znaleźć dla niego jakieś inne miejsce.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.