Joanna Krężelewska

W kilka dni seniorzy stracili 330 tys. zł. Fałszywy policjant w akcji. I w sądzie

Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia. Z lewej fałszywy policjant Norbert P. Kierowcy Oskar W. i Konrad R. odpowiadają z wolnej stopy. Fot. Joanna Krężelewska Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia. Z lewej fałszywy policjant Norbert P. Kierowcy Oskar W. i Konrad R. odpowiadają z wolnej stopy.
Joanna Krężelewska

Plaga oszustw, których ofiarami są osoby starsze, zbiera ogromne żniwo. W Wydziale Kryminalnym Komendy Stołecznej Policji utworzona została nawet specjalna sekcja operacyjno-rozpoznawcza, która rozpracowuje oszustów działających metodą „na legendę”. Fałszywi policjanci stanęli przed sądem.

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie toczy się proces, który obnaża okrutne metody działania oszustów i zasady funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej. Na ławie oskarżonych są kierowcy, jest tzw. żołnierz, czyli wykonawca zleceń. Jest też mężczyzna wskazany jako rekrutujący do gangu. Nie ma za to szefa. Pozostał głosem w telefonie, co miało go chronić przed odpowiedzialnością. Oby do czasu...

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos swojego psa Stefana.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.