Joanna Krężelewska

W Karlinie stawiają na turystykę kajakową

Kajakarze będą mieli do dyspozycji dwa pływające pomosty. Od przyszłych wakacji jeszcze wygodniej będzie rozpoczynać spływ, bądź finiszować na przystani Fot. UM Karlino Kajakarze będą mieli do dyspozycji dwa pływające pomosty. Od przyszłych wakacji jeszcze wygodniej będzie rozpoczynać spływ, bądź finiszować na przystani kajakowej Wodnik w Karlinie
Joanna Krężelewska

Nowe pomosty, siłownia pod chmurką, plac zabaw - po wakacjach rozpocznie się remont przystani kajakowej Wodnik. Projekt kosztować ma ponad 2,6 mln zł, z czego prawie 1,2 mln to dofinansowanie.

Przystań kajakowa Wodnik przy ul. Nadbrzeżnej to jedno z najpopularniejszych miejsc w Karlinie. Turyści kojarzą ją z pięknym widokiem - przystań zlokalizowana jest tuż przy pochodzącym z połowy XIX wieku moście kolejowym nad Radwią. Wodnik jest nie tylko wodną stanicą dla kajakarzy, którzy chcą mierzyć się z nurtami rzek Radew i Parsęta. Tu oczywiście mają do dyspozycji pole namiotowe, zaplecze sanitarne czy miejsce na ognisko. Z kolei mieszkańcy, szczególnie najmłodsi, korzystają na przystani z atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Tu też organizowane są imprezy - m.in. Noc Świętojańska. Dla wszystkich mamy dobrą wiadomość: będzie tu jeszcze przyjemniej.

Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj oraz zastępca burmistrza Karlina Piotr Woś podpisali umowę na dofinansowanie projektu zagospodarowania przystani. Inicjatywa ta otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wysokość unijnego dofinansowania to niemal 1,2 mln zł, a całkowita wartość projektu przekracza 2,6 mln zł.

- To ważna inwestycja turystyczna dla osób odwiedzających Karlino, a także Pomorze Zachodnie. Liczę, że nowa infrastruktura jeszcze bardziej zachęci mieszkańców do aktywności ruchowej - podkreślił wicemarszałek Sobieraj.

Projekt zakłada przebudowę budynku socjalnego oraz budowę wiat - na kajaki i biesiadnej, stojaków dla rowerów, placu zabaw, boiska, siłowni plenerowej. - Ponadto uwzględniliśmy montaż nowych dwóch pomostów na rzece Radew, rozbudowę oświetlenia, a także modernizację chodników - zaznaczył zastępca burmistrza Karlina Piotr Woś.

Prace mają rozpocząć się jesienią, a zakończyć przed przyszłorocznymi wakacjami.

W ostatnie dni sierpnia na przystani zaplanowano jeszcze kilka wakacyjnych atrakcji. W środę będzie można zagrać w kręgle. Turnieje rozpoczną się o godz. 11 i 16. W piątek o godz. 10.30 miejsce to zamieni się w hawajską przystań.

Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos swojego psa Stefana.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.