Joanna Krężelewska

W Karlinie obradował staropolski Senat. Był to prezent od współczesnych senatorów

Zabrzmiał polonez. Uroczysty orszak przemaszerował „do Zamku Królewskiego”. Taka lekcja żywej historii bardzo podobała się uczniom - przede wszystkim Fot. Radek Koleśnik Zabrzmiał polonez. Uroczysty orszak przemaszerował „do Zamku Królewskiego”. Taka lekcja żywej historii bardzo podobała się uczniom - przede wszystkim „staropolskim senatorom”
Joanna Krężelewska

Młodzi senatorowie w kontuszach - strojach z epoki. Burzliwa debata nad propozycją od tronu w sprawie planów matrymonialnych króla Władysława IV, czyli jego małżeństwa z Cecylią Renatą - córką cesarza Ferdynanda II.

I to wszystko w Homanit Arenie! Symulacja obrad Senatu staropolskiego była nagrodą dla aktywnych i zdolnych uczniów z regionu.

Dokładnie dla uczestników dwóch konkursów: „Orzeł Biały - Nasza Duma” oraz „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”. Pierwszy z nich, ogólnopolski, Kancelaria Senatu ogłosiła w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.