W kajaku od pałacu do pałacu

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bejma
(pak)

W kajaku od pałacu do pałacu

(pak)

Uczestnicy tego spływu nie tylko poznają walory przyrodnicze regionu, zobaczą przy okazji kompleksy pałacowo-parkowe w Lubostroniu i Ostromecku.

Spływ „Od pałacu do pałacu” organizuje Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu przy współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy oraz gminami Łabiszyn, Białe Błota i Bydgoszcz.

Uczestnicy spływu będą płynąć w czterech etapach. Start pierwszego miał miejsce w czwartek (12 maja) przy łabiszyńskiej marinie. - Chcemy w ten sposób przygotować się do przyszłorocznego „Roku Wisły” - poinformował Krzysztof Pawlicki, komandor spływu. Poza tym zostanie w ten sposób wypromowanych kilka miejsc. Oprócz pałaców w Lubostroniu i Ostromecku, jest to także wspomniana marina i osiedle Stary Fordon. Zależy nam też na popularyzacji turystyki na Bydgoskim Węźle Wodnym. Spływ ma się ponadto przyczynić do promocji czynnego wypoczynku dzieci i młodzieży.

W przedsięwzięciu (w zależności od etapu) oprócz członków stowarzyszenia, studentów WSG, gości z zagranicy, biorą udział także animatorzy, uczniowie Zespołu Szkół w Łabiszynie czy uczestnicy Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pniewitem przy Zgromadzeniu Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej.

Pierwszy etap za nami. Wczoraj uczestnicy imprezy pokonali odcinek od Łabiszyna do Lubostronia. Zanim grupa wyruszyła, miała okazję zobaczyć, jak wygląda zrewitalizowana, łabiszyńska wyspa. Wszystkich powitał burmistrz Jacek Idzi Kaczmarek: - Życzę, aby ten rejs zapoczątkował u was chęć pobytu na terenie gminy Łabiszyn, chęć pobytu u nas na wyspie i w pałacu Lubostroń. Jak przepłyniecie ten odcinek i pobędziecie w Lubostroniu, to takiej gamy wrażeń nie znajdziecie w najbliższym czasie na pewno gdzie indziej - zachwalał włodarz. Przy okazji burmistrz zachęcił do wypożyczania rowerów szosowych, kajaków i rowerów wodnych przy marinie i przypomniał o projekcie realizowanym wspólnie z gminą Barcin (gdzie można np. wypożyczyć jednoślad w Łabiszynie, dojechać do Barcina, tam rower zostawić, a wrócić do Łabiszyna kajakiem lub rowerem wodnym - przyp. red.).

Kolejny etap dziś na odcinku Łabiszyn - Dębinek, następny jutro - śluza Dębinek - Lisi Ogon i ostatni - 4 czerwca - Lisi Ogon - Stary Fordon.

Autor: (pak)

(pak)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.