Wojciech Kulig

W Jarosławcu wybudują najdłuższą zjeżdżalnię z pontonami w Polsce!

To właśnie na terenie Panoramy Morskiej w Jarosławcu przy ulicy Uzdrowiskowej 15 powstanie najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce i jedna z największych w Fot. Fot. panorama morska To właśnie na terenie Panoramy Morskiej w Jarosławcu przy ulicy Uzdrowiskowej 15 powstanie najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce i jedna z największych w Europie
Wojciech Kulig

11 nowych zjeżdżalni, w tym ta najdłuższa w Polsce i jedna z najdłuższych w Europie - to wszystko wkrótce powstanie w Jarosławcu. Aquapark Panorama Morska uzyskał 4-milionowe dofinansowanie z Unii Europejskiej na rozbudowę swojego ośrodka.

Zgodnie z unijną umową w ramach Programu Regionalnego aquapark w Jarosławcu otrzyma 4 miliony złotych wsparcia na swoją inwestycję. Jej całkowity koszt to 14 milionów złotych.

 

W planie jest budowa 11 nowych zjeżdżalni, w tym tej najdłuższej 240-metrowej. - Jej nietypowa, a wręcz unikatowa konstrukcja o szerokości aż 2,5 metra umożliwi zjazd nawet 4-osobowymi pontonami. Dodatkowo wykorzystane zostaną technologie multimedialne, umożliwiające emisję dźwięków i świateł, a nawet obrazów wyświetlanych wewnątrz zjeżdżalni - informuje nas Łukasz Jucha z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. 

 

Zjeżdżalnie, które ulokowane zostaną na trzech kondygnacjach jarosławieckiego Aquaparku Panorama Morska zajmą powierzchnię prawie 6 tys. mkw. Z nowych wodnych atrakcji będą mogli skorzystać mieszkańcy regionu, turyści oraz rodziny z dziećmi. 

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.