W Darłowie chce wybudować największy hotel

Czytaj dalej
Fot. Hotel Lidia w Darłowie
Wojciech Kulig

W Darłowie chce wybudować największy hotel

Wojciech Kulig

W Darłowie pojawiła się koncepcja budowy największego hotelu w powiecie. Obiekt miałby powstać na wzgórzu nad tak zwaną patelnią.

Z propozycją budowy prawdopodobnie jednego z największych hoteli na wybrzeżu środkowym wyszedł Janusz Szymański, znany darłowski przedsiębiorca.

- Ten hotel będzie się różnił z pewnością swoją wielkością, jeśli chodzi o region wybrzeża środkowego. Na pewno będę chciał go zrobić w standardzie pięciu gwiazdek. Obok będzie duży aquapark i sala konferencyjna na 1000 osób, czego nie było do tej pory na środkowym wybrzeżu. W pewnym sensie hotel będzie budowany na wzór hoteli ,,Gołębiewski” - o swoich planach mówi Janusz Szymański. Przedsiębiorca jest właścicielem trzech obiektów, w tym m.in. hotelu ,,Lidia” w Darłówku. Nowy kompleks dla turystów miałby stanąć na wzgórzu nad tak zwaną patelnią, w Darłówku Wschodnim.

- Przymierzamy się do budowy obiektu, który będzie miał 340 pokoi. Będzie też podziemny garaż - dodaje Janusz Szymański. Budynek miałby składać się z 6 kondygnacji mieszkalno-usługowych. Wszystko to jednak plany uzależnione jeszcze od kilku czynników: zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego dla działki, o której mówi przedsiębiorca i od wygrania przetargu na kupno ziemi.

Tymczasem w Jarosławcu dobiega końca budowa ,,Szlaku bursztynowego”, bo tak nazywa się hotel, który buduje z kolei Maksymilian Kwiatkowski. To będzie hotel butikowy, inny niż te, w których są proste rozwiązania. Tutaj będą trzy zupełnie różne typy pokoi. W każdym z nich meble zostały wykonane przez pojedynczego rzemieślnika lub zakład stolarski. 28 kwietnia do hotelu zawitają pierwsi goście -mówi inwestor.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.