Rajmund Wełnic

W czwartek (1 sierpnia) startują Dni Połczyna-Zdroju

Zespół Terne Roma i Bogdan Trojanek zapraszają na sobotnią Biesiadę Cygańsko-Słowiańską Fot. Rajmund Wełnic Zespół Terne Roma i Bogdan Trojanek zapraszają na sobotnią Biesiadę Cygańsko-Słowiańską
Rajmund Wełnic

Dni Połczyna-Zdroju (1-4 sierpnia) rozpoczynają się w czwartek wernisażem wystawy fotograficznej „Połczyn. Kurort z historią”. Zdjęcia poświęcone życiu uzdrowiska na przestrzeni dziejów można oglądać w galerii w kinie Goplana.

W piątek i sobotę (2 i 3 sierpnia) od godziny 11 do 18 w parku zdrojowym potrwa jarmark ekologiczny, na którym można kupić m.in. wyroby rękodzieła i zdrową, lokalną żywność. Od godziny 12 w piątek zapraszamy na turniej mini-golfa do połczyńskiego parku zdrojowego. Stanowiska golfowe znajdują się w okolicach placu zabaw. Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: 7-12 lat, 13-17 lat i 18+. Zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. Zwycięzcy kategorii wiekowych otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Zapisy w biurze zawodów od godziny 11.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się sobota (3 sierpnia). Od godziny 19 do północy w amfiteatrze potrwa trzecia już Biesiada Cygańsko-Słowiańska „Muzyka bez granic” - wystąpią gwiazdy sceny, które do Połczyna zaprosił Bogdan Trojanek, lider romskiego zespołu Terne Roma.

Wcześniej zapraszamy (od godz. 10) na bieg na 10 kilometrów (start w parku), od godz. 11 na strzelnicę Łężek na piknik rodzinny połączony z turniejem strzeleckim.

Od godz. 11 do 13 odwiedzą Połczyn medaliści mistrzostw świata w crossmintonie z 2019 roku, aby popularyzować swoją dyscyplinę sportu, cieszącą się coraz większą popularnością za granicą. Crossminton to sport dla każdego. Jest dynamiczny jak tenis, szybki jak squash i łatwy jak badminton. Wywodzi się z koncepcji gry Speedminton®, która jest nowoczesną wersją tradycyjnej „kometki” i gwarantuje dobrą zabawę. Podczas pokazowych gier na plaży koło kina Goplana będzie okazja poznać podstawy tego sportu i spróbować swych sił.

W tym samym miejscu od godz. 13 do 17 potrwa piknik rodzinny. W programie m.in. animacje, konkursy, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, zawody pomiędzy sołectwami, piana party dla dzieci oraz pokaz iluzjonisty Dariusza Dąbrowskiego.

Dni Połczyna zwieńczy niedzielny (4 sierpnia) koncert muzyki klasycznej o godz. 15:30 w parku zdrojowym koło pijalni wód „Joasia”. Wcześniej zapraszamy (11-18, park zdrojowy) na targ staroci, (10-16, plaża koło kina) na turniej siatkówki plażowej, (12-14, park zdrojowy) na konkurs kulinarny „Połczyńskie smaki”, o godz. 13:45 na korowód retro, przemaszeruje Grunwaldzką, a następnie do parku na piknik w stylu retro.

Rajmund Wełnic

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.