Urzędy już gotowe na porogram 500+

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Agnieszka [email protected]

Urzędy już gotowe na porogram 500+

Agnieszka [email protected]

Dziś rusza nabór wniosków o świadczenie wychowawcze 500+. Urzędnicy z powiatu mogileńskiego spodziewają się dziś kolejki składających dokumenty.

W gminie Mogilno druki wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wydawano już od 21 marca. Jak mówi Agnieszka Woźniak, zastępca kierownika MOPS w Mogilnie wydano od tego czasu dwa tysiące druków. To dużo. Dziś od godziny 7.45 urzędnicy będą przyjmować wypełnione formularze. Pracownicy spodziewają się od rana wielu osób chcących oddać dokumenty.

Wnioski mieszkańcy będą składać w specjalnie przygotowanej sali konferencyjnej, gdzie będzie osiem stanowisk. Urzędnicy będą pracować do godziny 16.30. A w poniedziałek od godziny 8 do 16.30. W tych samych godzinach biuro będzie czynne także w środę i czwartek. We wtorek i piątek znów od godz. 7.45.

W gminie Dąbrowa od wtorku druki wniosków wydawane są w szkołach publicznych i niepublicznych oraz w GOPS. Wypełnione wnioski można składać tylko w ośrodku pomocy społecznej.

Gmina Jeziora Wielkie przyjęła harmonogram, który zakłada, że każdego dnia mieszkańcy innego sołectwa będą składać dokumenty. I tak jako pierwsze, czyli dziś jest Włostowo. W poniedziałek będą Rzeszyn i Lubstówek. Do 21 kwietnia wszystkie sołectwa będą już miały złożone wnioski.

W Strzelnie wnioski można składać od dziś w godzinach pracy MOPS. Gmina zatrudniła dodatkowo jedną osobę, aby usprawnić przyjmowanie dokumentów.

Agnieszka [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.